Słuchawki kupione w zestawie z telefonem są malutkie, leciutkie i… w ogóle nie zaspokajają twoich potrzeb. Marzą ci się prawdziwe, duże, miękkie słuchawki, których można używać godzinami? Dla ciebie przetestowaliśmy trzy różne modele.

Słuchawki nauszne Sony MDR-XB450APB

Japońska marka Sony to klasa sama w sobie. Słuchawki nie tylko świetnie się sprawują, ale także pięknie wyglądają. Klasyczna czarna linia, bez niepotrzebnych ozdób, miękkie nauszniki i dobre dopasowanie do kształtu głowy stawiają wysoko poprzeczkę konkurencji. Dużym plusem jest wielkość słuchawek. Są tak skonstruowane, by objąć całą małżowinę uszną. Dzięki temu nie tylko świetnie izolują od dźwięków otoczenia, ale także idealnie odwzorowują każdą, najdrobniejszą nutkę.

Ma to znaczenie szczególnie przy odtwarzaniu basów. Szerokie pasmo przenoszenia, 5-22 kHz daje gwarancję idealnego odsłuchu zarówno bardzo wysokich, jak i bardzo niskich tonów. Długi na 120 cm przewód gwarantuje swobodę poruszania się podczas używania słuchawek. Obrotowe nauszniki pozwalają łatwo przechowywać słuchawki, szczególnie w czasie podróży. Wbudowany mikrofon pozwala na podłączenie ich do telefonu i swobodne prowadzenie rozmowy. Przetwornik akustyczny – 30 mm.

Cena: 179 zł

Słuchawki nauszne JBL T450

Tradycyjne duże słuchawki, z grubym nausznikami i grubym pałąkiem. To, co odróżnia je od najzwyklejszych dużych słuchawek, to mikrofon wbudowany na kablu, który pozwala na swobodne prowadzenie rozmów telefonicznych i video. Obrotowe nauszniki pozwalają na płaskie ułożenie i schowanie słuchawek.

Ta oszczędność miejsca przyda się nie tylko w podróży. Duże 32mm przetworniki gwarantują idealny odsłuch basów. Przycisk regulacji głośności umieszczony na przewodzie pozwala na dostosowanie natężenia dźwięku do głośności otoczenia lub osobistych preferencji. Duża, 32mm membrana zapewnia doskonałą jakość niskich tonów.

Płaski kabel jest nie tylko wygodny – nie plącze się, co znacznie ułatwia użytkowanie słuchawek. Słuchawki bez przewodu ważą zaledwie 151g. Są bardzo lekkie i nawet długotrwałe używanie nie powoduje uczucia dyskomfortu. Pasmo przenoszenia 2-20 000 Hz zapewnia doskonałą jakość wszystkich dźwięków.

Cena: 117 zł

Słuchawki nauszne Philips SHL3065BK/00

Elegancka matowa czerń ze lśniącymi wstawkami sprawia, że na te słuchawki aż chce się patrzeć. Są po prostu doskonałe. Równie wysoką jakość znajdziemy w ich wnętrzu. 32mm przetworniki zapewniają jakość odsłuchu basu porównywalną do niedużych głośników. Zamknięta konstrukcja gwarantuje pełną izolację od dźwięków otoczenia. Wentylowane poduszki zapewniają komfort skórze wokół uszu nawet podczas długiego używania. Regulowany pałąk pozwala na dostosowanie rozmiaru słuchawek do wielkości głowy. To bardzo wygodne, gdy ze słuchawek korzysta więcej osób. Wbudowany mikrofon pozwala na prowadzenie rozmów głosowych i video zarówno przez telefon, jak i komputer lub tablet. Obrotowe nauszniki pozwalają złożyć słuchawki do naprawdę niewielkich rozmiarów. Długi, 120 cm przewód ze wzmocnioną końcówką zapewnia nie tylko swobodę ruchów, ale i długotrwałe użytkowanie słuchawek. Pasmo przenoszenia 10-22 000 Hz gwarantuje idealne odwzorowanie dźwięków, zarówno wysokich, jak i niskich. Słuchawki były inspirowane modelami produkowanymi specjalnie dla DJ-ów. Można się spodziewać nie tylko wygody użytkowania, ale także pełnej izolacji dźwięków z i do otoczenia.

Cena: 139 zł

Wszystkie wyżej wymienione modele mają podobne parametry, ale jeśli przyjrzymy się szczegółom wyraźnie widać, że to Philips miażdży konkurencję. Za stosunkowo niedużą cenę oferuje słuchawki w bardzo dobrej jakości. Na uwagę zasługuje przede wszystkim pełna izolacja akustyczna oraz regulowany pałąk pozwalający na perfekcyjne dopasowanie słuchawek do kształtu głowy. Warto też zwrócić uwagę na wygląd zewnętrzny, który przykuwa wzrok subtelnym, a zarazem eleganckim wykończeniem.

Więcej na http://www.philips.pl/c-m-so/sluchawki

dobre słuchawki

Słuchawki nauszne – komfort użytkowania i wyjątkowa jakość dźwięku
4.5 (90%) 2 votes