Pojawienie się na rynku przenośnych urządzeń multimedialnych wymusiło na producentach sprzętu konieczność stworzenia słuchawek, które świetnie sprawdzą się w każdych warunkach. Tak właśnie powstały bezprzewodowe słuchawki bluetooth. Zarówno w wersji nausznej, jak i dousznej są świetnym uzupełnieniem telefonów, tabletów a także zestawów stacjonarnych do odtwarzania muzyki.

Dla sportowców

Każdy, kto uprawia sporty indywidualne, wie, jak bardzo muzyka potrafi uprzyjemnić trening. Szczególnie mocno odczuwają to osoby biegające, jeżdżące na rowerze bądź na rolkach. Nowoczesne telefony z wytrzymałą baterią i stałym dostępem do internetu oferują nieograniczone zbiory światowej muzyki. Jednak kabel słuchawkowy plączący się gdzieś w okolicach klatki piersiowej niejednokrotnie mocno utrudnia uprawianie sportu. W tym momencie na scenę wkraczają słuchawki bluetooth. Bezprzewodowa technologia umożliwia swobodę wykonywania ruchów bez konieczności zachowania ostrożności. O ile w przypadku płynnego uprawiania sportu rzadko dochodzi do nieszczęścia, o tyle przy upadku lub zaczepieniu kablem o gałąź (np. przy bieganiu po lesie) skutki mogą być mało przyjemne. W najlepszym przypadku grozi to utratą telefonu, ale czasem gwałtowne wyrwanie słuchawek z uszu bywa bolesne. Słuchawki bluetooth to must have każdego sportowca, także sportowca amatora.

Dla pracujących rękami

Słuchawki bluetooth to świetne wyjście dla osób, których praca nie wymaga dużego skupienia, za to wymaga swobody rąk. Już nie trzeba odpowiadać: nie mogę rozmawiać, pracuję. Można swobodnie prowadzić rozmowę bez konieczności przerywania pracy. Tradycyjne słuchawki przewodowe w takim wypadku nie są dobrym rozwiązaniem, bowiem zaczepienie ręką o kabel może zniweczyć efekt nawet kilkugodzinnej pracy. Za to lekkie słuchawki bezprzewodowo łączące się z telefonem to idealne rozwiązanie.

Dla melomanów

Słuchanie muzyki wymaga dobrych warunków. Nie sztuką jest słuchać radia przeplatanego z dźwiękami ulicy, ale nie oszukujmy się, akustyczne doznania są praktycznie żadne. Również w towarzystwie domowników arie stworzone niegdyś przez największych światowych kompozytorów mogą zostać brutalnie zagłuszone. W tej sytuacji świetnie sprawdzają się słuchawki bezprzewodowe z technologią bluetooth. Do długotrwałego użytkowania najlepsze są wygodne, miękkie słuchawki nauszne. Wykonane z najwyższej jakości materiałów, z miękkimi wentylowanym poduszkami będą idealnym wyborem dla osób, które nie rozstają się z muzyką przez cały dzień. Technologia bluetooth pozwala swobodnie poruszać się po całym domu, słuchając muzyki np. z wieży stereo.

Jak to działa?

Słuchawki bezprzewodowe łączą się z urządzeniem multimedialnym za pomocą modułu bluetooth. Dzięki temu niepotrzebne są jakiekolwiek kable. Niezależnie od tego, czy dźwięk generowany jest przez telefon, czy przez najwyższej jakości zestaw Hi-Fi, można liczyć na najwyższej jakości dźwięk. Słuchawki odtwarzają dźwięk w zakresie przewyższającym możliwości ludzkiego ucha. Najczęstszym zakresem jest 10-22 000 Hz, podczas gdy ludzkie ucho wychwytuje dźwięki z zakresu 16-20 000 Hz. Dzięki wysokiej jakości słuchawkom o szerokim zakresie odtwarzania możemy mieć pewność odbioru krystalicznie czystego dźwięku. Słuchawki douszne sprzedawane są z trzema rozmiarami końcówek, co pozwala na idealne dopasowanie mini głośnika do rozmiaru ucha. Jest to szczególnie ważne, gdy zależy nam na pełnej izolacji akustycznej od otoczenia.

Słuchawki z telefonem

Nowoczesne słuchawki bluetooth są też doskonale dopasowane do współpracy z telefonami komórkowymi. Nie chodzi tylko o samą możliwość sparowania telefonu i słuchawek. Dodatkowe opcje: odbieranie i kończenie połączeń, odrzucanie połączeń, zawieszanie połączeń, wyciszanie mikrofonu, przełączanie między rozmową a muzyką oraz wybieranie ostatniego numeru dają pełną swobodę użytkowania. Możliwość schowania telefonu głęboko i niewyjmowania za każdym razem, gdy zadzwoni, jest czasem bardzo przydatna.

Jak to wygląda?

Nowoczesne wzornictwo, uniwersalne kolory, dopracowany design oraz doskonałe dopasowanie do kształtu głowy i uszu to gwarancja, że słuchawki bluetooth świetnie sprawdzą się w każdej sytuacji oraz z każdym strojem. Praktycznie nie ma ubrania, do którego nie pasowałyby słuchawki.

Więcej na temat słuchawek bluetooth można przeczytać na www.philips.pl

słuchawki bezprzewodowe

Słuchawki bluetooth – dlaczego musisz je mieć?
5 (100%) 1 vote