Słuchawki PHILIPS

Przydatne Informacje o słuchawkach Philips

Porady

Słuchawki Bluetooth do 500 zł – jakie wybrać?

Słuchawki bluetooth do 500 zł

Dzisiaj słuchawki wracają zdecydowanie do łask. I to nie modele douszne, ale duże słuchawki zakładane na uszy. Coraz więcej osób stawia na jakość, a dźwięk w takich słuchawkach jest bez porównania lepszy. Kupując taki sprzęt, warto wydać więcej pieniędzy i cieszyć się nim dłużej.  Jak kupić dobre słuchawki? Oto krótkie zestawienie najlepszych modeli do 500 zł.

Jakie parametry powinny mieć dobre słuchawki?

Kupując słuchawki nauszne, najlepiej jest wybrać te bezprzewodowe – szczególnie, Słuchawki Philips to najlepszy wybórjeśli chcemy używać ich również poza domem. Nie ma nic gorszego niż plączący się wszędzie kabel. To właśnie dlatego najlepszym wyborem są słuchawki bluetooth. Poza tym koniecznie należy zwrócić uwagę na inne parametry. Należą do nich:

  1. Przedział częstotliwości – zupełnie wystarczające są pasma 20 Hz do 20 kHz
  2. Impedancja (odporność na szumy) – wyrażana jest w omach. Im wartość ta jest większa, tym słuchawki są bardziej odporne na wszelakie szumy, choć mogą brzmieć trochę ciszej
  3. Głośność słuchawek (czasem określana jako czułość) – im większa, tym lepiej, choć wystarczająca jest wartość 95 dB
  4. Moc baterii – w przypadku słuchawek bezprzewodowych jest to bardzo ważny parametr. Kupując słuchawki, warto zwrócić uwagę na czas odtwarzania muzyki, czas rozmów oraz gotowości

Jakie słuchawki wybrać – porównanie modeli

Słuchawki bezprzewodowe Bluetooth – firma Philips jest jedną z tych, które wiodą prym na rynku, jeśli chodzi o sprzęty elektroniczne, dlatego nie mogło jej zabraknąć w tym zestawieniu. W jej ofercie można znaleźć słuchawki o zróżnicowanych parametrach. Prawdziwą perełką wydaje się model SHB7150FB/00. Oferuje on funkcję NFC, łączność Bluetooth, wysokiej jakości 40-milimetrowe przetworniki neodymowe i miękkie poduszki nauszne, dzięki czemu mamy gwarancję niezwykłej wygody.  Podstawowe parametry:

Zakres częstotliwości – 10-22 Hz
Impendacja – 32 omy
Moc wejściowa – 100 mW
Czułość – 103 dB
Profile Bluetooth – A2DP, AVRCP, HFP, HSP
Zasięg – 15 m

Cena: 409 zł

JBL E50 BT – ta firma również jest dobrze znana wśród użytkowników słuchawek.  Słuchawki tej marki zostały wyposażone w wysokiej klasy przetworniki 50 mm i technolegię PureBass.
Zakres częstotliwości – 20Hz – 22kHz
Impendacja – 32 omy
Moc wejściowa – 30 mW
Czułość – 115 dB
Profile Bluetooth – A2DP, AVRCP, HFP, HSP
Zasięg – 55 m
Cena: 500 zł

Jabra Move Wireless – słuchawki te są wyposażone w oryginalny, charakterystyczny dla marki Jabra procesor DSP, który zapewnia wyjątkową czystość dźwięku cyfrowego i wydobywa głębię i jasne brzmienia. Posiadają wbudowany 40 mm przetwornik i zapewniają czas pracy do 8 godzin. Niestety bardzo trudno jest zdobyć jakąkolwiek specyfikację. Ich zaletą na pewno jest bardzo ładny design i kolorystyka. Posiadają 3-letnią gwarancję.
Cena: 370 zł

Złoty środek jest najlepszym wyborem, dlatego naszym zdaniem najlepsze są słuchawki Philips. Mają bardzo dobre parametry, które idą w parze z jakością, dobrą opinią firmy oraz, co bardzo ważne, ceną.

Słuchawki Bluetooth do 500 zł – jakie wybrać?
4.5 (90%) 2 votes

1 Comment

  1. bialek

    Imo do 500zł najlepszym rozwiązaniem będą lamaxy elite. Dość nowe, czasem można trafić na możliwość odsłuchania, a fajnie grają zwłaszcza pop hiphop może elektronika

Leave a Reply

Theme by Anders Norén