Słuchawki – używamy ich praktycznie codziennie. W domu, pracy, samochodzie, komunikacji publicznej. Słuchawki są nieodłącznym elementem naszego życia. Jednak czy zawsze wiemy, które będą dla nas najlepsze? Zanim kupisz kolejną parę, dowiedz się, czy na pewno planujesz nabyć te, które są ci potrzebne.

Słuchawki douszne

Najbardziej popularny typ słuchawek. Są niewielkie, lekkie, wkładane do małżowiny usznej. Niestety nie gwarantują pełnej izolacji od dźwięków otoczenia. Raczej nie posłuchasz przez nie głośnej muzyki, ale dobrze sprawdzają się podczas rozmów telefonicznych. Jeśli planujesz kupić takie słuchawki do telefonu, pamiętaj o wbudowanym mikrofonie i dodatkowym przycisku, dzięki któremu odbierzesz rozmowę, nie wyjmując telefonu z kieszeni.

Słuchawki dokanałowe

Są małe, lekkie, dobrze sprawdzają się wszędzie tam, gdzie panuje hałas. Takie słuchawki idealnie odizolują cię od dźwięków otoczenia. I odwrotnie – współpasażerowie w tramwaju nie będą słyszeć tego, czego ty słuchasz. Sekret takich słuchawek tkwi w tym, że maleńka membrana nie jest wprowadzana do małżowiny usznej, ale do kanału słuchowego, czyli naprawdę głęboko.

Słuchawki sportowe

Wbrew pozorom nie są przyrządem do uprawiania sportu, ale potrafią bardzo umilić to zajęcie. Lubisz biegać, jeździć na rowerze, rolkach czy hulajnodze i słuchać muzyki? Ile razy zdarzyło ci się, że słuchawka wypadła z ucha podczas wstrząsu? Nikt tego nie lubi. Słuchawki sportowe wyróżniają się konstrukcją, dzięki której nie ma ryzyka wysunięcia nawet podczas upadku. W tym modelu kluczem do sukcesu jest zaczep na ucho.

Słuchawki dla DJ-ów

Jeśli nie jesteś profesjonalistą albo zapalonym melomanem raczej takich nie potrzebujesz. Słuchawki dla DJ-ów to duże słuchawki nauszne, wykładane miękkimi poduszkami, doskonale izolują od dźwięków otoczenia, są wygodne, a przede wszystkim zapewniają idealny odsłuch nawet przy bardzo dużym natężeniu dźwięku. Dobre słuchawki dla DJ-ów pozwalają na słuchanie muzyki nawet w bardzo głośnym klubie czy dyskotece. A czasem po prostu pozwalają odciąć się od hałasu.

Słuchawki Bluetooth

Jeśli z jakiegoś powodu musisz poruszać się po domu w słuchawkach, a nie chcesz ograniczać swojej przestrzeni kablem, masz dwie możliwości do wyboru. Albo kupujesz przedłużacz do kabla i chodzisz po mieszkaniu jak na długiej smyczy, albo kupujesz słuchawki bezprzewodowe bluetooth. Nowoczesna technologia pozwala sparować takie słuchawki z laptopem, wieżą hi-fi, telewizorem, telefonem i tabletem. Można ich używać do tradycyjnego słuchania lub rozmów telefonicznych. Pozwalają na swobodę poruszania się bez konieczności uważania na przewód słuchawkowy.

Słuchawki z funkcją redukcji szumów

Pozwalają na słuchanie ulubionej muzyki w wyśmienitej jakości przy dużym natężeniu dźwięku. Ich dużą zaletą jest fakt, iż są bezprzewodowe, a wszelkie potrzebne przyciski znajdują się na zewnętrznej obudowie słuchawek. Zasilanie słuchawek odbywa się akumulatorowo, ale w przeciwieństwie do większości słuchawek z modułem bluetooth, do tych można podłączyć kabel zasilający, by jednocześnie korzystać z ich dobrodziejstwa i ładować akumulator.

 Słuchawki dla graczy

Nowoczesne gry komputerowe cechuje nie tylko wysokiej jakości grafika, ale również bardzo realistyczne dźwięki. Niestety, otoczenie nie zawsze chce być wyrozumiałe dla graczy, którzy „aby poczuć grę” lubią mieć głośność gry ustawioną na maximum. W tej sytuacji idealnym rozwiązaniem są słuchawki dla graczy. Ich główny atut to przede wszystkim miękkość i wygoda, można w nich rozegrać prawdziwy maraton gamingowy. Jak każde dobre słuchawki tak i te są wyposażone w system redukcji dźwięków do i z otoczenia, inteligentne przyciski umieszczone w łatwo dostępnym miejscu, oraz to, co gracze lubią najbardziej – bardzo dobre odwzorowanie dźwięków, szczególnie basów.

Kupując słuchawki warto zwracać uwagę nie tylko na ich przeznaczenie, ale także na cenę i… producenta. Tanie słuchawki „no name” są tanie i… na ogół szybko się psują. Jeśli potrzebujemy sprzętu na dłuższy czas, lepiej wyłożyć gotówkę i kupić sprzęt renomowanej firmy. Mamy wtedy gwarancję, że słuchawki posłużą nam kilka lat, a w przypadku usterki zawsze możemy liczyć na autoryzowany serwis.

Więcej na temat słuchawek można przeczytać na www.philips.pl

dobre słuchawki

Przegląd słuchawek – sprawdź, jakich potrzebujesz!
5 (100%) 1 vote