Wybór słuchawek wcale nie jest taki oczywisty, jakby się mogło wydawać. Jeśli nie chcemy, aby był to jednorazowy zakup, ale posłużył nam kilka lat, warto podejść do tego poważnie i wybrać jak najlepszy model. Na szczęście na rynku znajdziemy duży wybór słuchawek w rozsądnej cenie. Czym się kierować przy ich zakupie?

Czym są słuchawki douszne?

Decydując się na zakup słuchawek, musimy w pierwszej kolejności wybrać ich model. słuchawki jak o nie dbaćTo, jaki wybierzemy, zależy w dużej mierze od tego, w jaki sposób będziemy z nich korzystać – gdzie, w jakich sytuacjach i jak często. Najbardziej popularne są te douszne, czyli małe słuchawki, które wkłada się w kanały w uszach. Są bardzo poręczne i idealnie nadają się do słuchania muzyki oraz audiobooków. Z łatwością podpiąć je można do smartfona czy tabletu. Łatwo je również schować i przetransportować. Idealnie nadają się na spacer czy do uprawiania sportu.  Są lekkie, łatwo je schować i nie spadają z głowy.

Jakie parametry są najważniejsze?

Przy zakupie jakiegokolwiek sprzętu, najważniejszym wyznacznikiem są jego parametry. W przypadku słuchawek dousznych pokrywają się one z innymi modelami. Są to:

  1. Częstotliwość dźwięków – standardem jest przedział 20-20.000 Hz. Co dokładnie to oznacza? Membrana przetwornika może drgać od 20 do 20.000 razy na sekundę
  2. Odporność na szumy, czyli tzw. impendacja (wyrażana w Omach) – im wartość ta jest większa, tym słuchawki są bardziej odporne na wszelakie szumy, ale mogą brzmieć trochę ciszej. Im niższa, tym słuchawki są bardziej podatne na szumy i uszkodzenia, ale za to są głośniejsze
  3. Głośność – wyrażana w dB. Im większa, tym lepiej. Standard to około 100 dB

Słuchawki do 100 zł – które wybrać?

Philips słuchawki douszne – firma Philips ma szeroką ofertę słuchawek, zarówno modeli nausznych, jak i dousznych. Model SHS8100/10 oferuje doskonały dźwięk i najnowsze rozwiązania.  Częstotliwość dźwięku – od 6 do 23 Hz, wzmocnione basy, złącze 3,5 mm, specjalny system do wyciszania otoczenia, 3 pary nakładek w różnych rozmiarach. Gwarancja 24 miesiące.
Cena: 74 zł

Creative Labs – ciesząca się dobrą opinią firma, w swojej ofercie ma również słuchawki. Model EP-630 wyróżnia ergonomiczny kształt, który ułatwia użytkowanie, głębokie basy oraz idealne wyciszenie z zewnątrz. W komplecie trzy dodatkowe nakładki w różnym rozmiarze.
Cena: 69 zł

Apple EarPods – główną ich zaletą jest to, że wyprodukowane są przez wszystkim dobrze znaną firmę, co daje gwarancję jakości. Jeśli chodzi o podstawowe parametry, to nie odbiegają one od pozostałych modeli. Pasmo przenoszenia – 20-20000 Hz, wejście 3,5 mm. Posiadają wbudowany pilot i mikrofon. W zestawie znajdziemy także pokrowiec.
Cena: 98 zł

Sennheiser CX 300-II Precision – firma ta cieszy się dużą popularnością na rynku słuchawek do uszu.  Parametry klasyczne – jak na tę półkę cenową. To, co oferują to: stereofoniczne brzmienie ze znakomitą klarownością i ulepszoną dynamiką, zestaw trzech wkładek w rozmiarach S/M/L oraz wysoki poziom tłumienia dźwięków. W komplecie etui.

Cena: 100 zł

Jak widać, dysponując budżetem do 100 zł, bez problemu możemy stać się szczęśliwymi posiadaczami dobrej jakości słuchawek dousznych. Najlepszym wyborem zdają się być słuchawki Philips – dobra jakość, znana firma, rozsądna cena.

Kupujemy słuchawki douszne do 100 zł
5 (100%) 1 vote