Słuchawki to prawdopodobnie coś, co posiada większość z nas. Używamy ich zarówno w domu, jak i w miejscach publicznych.

 Co więcej, często posiadamy więcej niż jedną parę tego użytecznego sprzętu, ponieważ na ogół inne słuchawki sprawdzają się w trakcie pracy przy komputerze, inne przy słuchaniu muzyki, a jeszcze inne przy praktykowaniu sportu. Jednak wszystkie słuchawki, chociaż ich kształty i rozmiary są niesamowicie różnorodne, mają jedną wspólną cechę – psują się. Prędzej czy później ta przykra okoliczność spotka wszystkie słuchawki. Jednak co my możemy zrobić, żeby jednak było to później?

Warunki atmosferyczne i prewencja

Zacznijmy od tego, że, jak można wnioskować ze wstępu, jak słuchawki są do wszystkiego, to są do niczego. Warto posiadać przynajmniej dwie pary, zwłaszcza, jeżeli często spacerujemy ze słuchawkami na uszach, podróżujemy lub uprawiamy sporty. W ten sposób nie tylko przedłużamy życie dwóch par słuchawek, ale dodatkowo zyskujemy awaryjną parę, kiedy któreś słuchawki się zepsują! Drugą rzeczą, o której warto pamiętać, to nie wystawianie słuchawek na niekorzystne warunki atmosferyczne. Jak wszyscy wiemy, sprzęt elektroniczny średnio lubi się z wilgocią, ale nie każdy z nam ma świadomość, że również słońce może wpływać destrukcyjnie na nasze ukochane akcesoria. Niestety, pod wpływem ciepła i promieniowania gumna na naszych słuchawkach może skrócić swoją żywotność. Warto mieć to na uwadze, zwłaszcza latem.

Czego NIE robić

Co jeszcze? Powszechnie znane uszkodzenia mechaniczne. Słuchawki bardzo nie lubią być wrzucane luzem do torby – żeby zaoszczędzić im związanych z tym nieprzyjemności, warto zainwestować w proste urządzenie, dzięki któremu utrzymamy kabel w idealnym porządku, tym bardziej, że chyba nikt z nas nie lubi bawić się w rozplątywanie kabla za każdym razem, kiedy zamierza posłuchać muzyki. Druga rzecz – jeżeli akurat nie korzystamy ze słuchawek, postarajmy się, żeby kabelek pozostawał w stanie rozprostowanym. Najlepiej zainwestować w niewielki haczyk i w domu trzymać słuchawki zawieszone na ścianie. No i na koniec pamiętajmy o tym, żeby na słuchawkach nie siadać oraz nie wyginać za nadto jacka.

Podsumowując, przepis na przedłużenie życia słuchawek można zamknąć w jednym zdaniu – traktujmy słuchawki z szacunkiem! Przy odrobinie uwagi i dobrej woli będą z nami żyły długo i szczęśliwie!

Jak dbać o słuchawki
5 (100%) 1 vote